Poznaj historię wiedźmińskiego świata

Polska fantastyka stoi na wysokim poziomie pomimo tego, że wiele tytułów nie jest znana za granicą. Polacy mają bardzo dobre podejście do pisania historii osadzonych w magicznych światach. Nie polega ono na kopiowania różnorodnych mód z zachodu, a wplatania nowatorskich elementów. Dzięki temu czytelnicy na rodzinym rynku zarówno chętnie sięgają po światowe bestsellery, jak i po książki polskich autorów. Ten, kto nie jest przekonany do polskiej fantastyki powinien zacząć od podstaw. Co byłoby lepszą lekturą jak nie saga o Wiedźminie Geralcie? Ta zebrała świetne opinie także w innych krajach, a dzięki bardzo dobrym grom zyskała także promocję, o której niektórzy mogą tylko pomarzyć. Warto zaznaczyć także, że na podstawie opowieści o Geralcie powstaje właśnie serial, który prawdopodobnie zrobi furorę na całym świecie, dlatego znajomość książek wydaje się tym bardziej wskazana. W przypadku historii o Wiedźminie zadowolenie jest niemalże pewne. Dlatego też warto pomyśleć od razu o zakupie całej serii, nie ograniczać się tylko do jednego tomu. 

Wciągająca opowieść

Saga o wiedźminie składa się niejako z dwóch rodzajów książek. Pierwsze dwa tomy to opowiadania wiedźmińskie. Opowiadania te mają miejsce przed główną fabułą właściwej Sagi o Geralcie. Stanowią doskonałe wprowadzenie do świata Wiedźmina z uwagi na fakt, iż dotykają one różnych wątków osobowości Geralta oraz są osadzone w różnych miejscach w jakże bogatym świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Opowiadania wprowadzają także całą masę ciekawych postaci, które przewijać będą się przez całą późniejszą sagę. Dzięki opowiadaniom można poczuć niezapomniany klimat świata Geralta, co tylko będzie zachęcać do sięgnięcia po całą sagę.

Saga natomiast stanowi bardzo dobrze zgraną całość. Tomy wchodzące w jej skład trzymają w napięciu już od pierwszej strony. Fantastyka pisana przez Sapkowskiego posiada wiele oblicz, dlatego różni czytelnicy będą w stu procentach zadowoleni z lektury. Świat może wciągnąć poprzez swoją złożoność, ciekawe relacje polityczne, doskonale napisane postaci i wreszcie samą postać głównego bohatera. Mało który autor potrafi stworzyć tak nietuzinkowego antagonistę, którego nie sposób nie polubić mimo wszystkich jego wad.

Całość w jednym miejscu

Doskonałym pomysłem na zapoznanie się ze światem Sapkowskiego będzie więc zakup zestawu „Wiedźmin. Tom 1 – 8. Pakiet. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba chodzić do sklepu po każdym skończonym tomie. Książki wciągają, dlatego czyta się je bardzo szybko, a w zasadzie jedynym minusem, który może odczuć czytelnik jest fakt, że przygoda może skończyć się bardzo szybko.